TECHNOLOGIE

DISCOVER

Více o DISCOVER
CARINTHIA - EAUROPEAN COLD GEAR SPECIALIST

PRODUKTY DISCOVER

Filtrovat
Produktová řada
outdoor
Velikosti
M
L
Teplota
do -30°C
do -15°C
Typ
Spací pytle

TECHNOLOGIE DOSCOVER

JAK DISCOVER FUNGUJE?

Ke světové špičce se DIScover ECC Expedition řadí především unikátním patentovaným systémem DIScover (Dry Insulation System), který zaručuje mnohem rychlejší schnutí. Pytel je opatřen druhým vnějším potahem vyrobeným z vodoodpudivé ale současně prodyšné tkaniny, který lze skrze otvor se zdrhovadlem otočit naruby a zbavit jej kondenzované kapaliny nebo ledu.

 

STRUČNÉ VYSVĚTLENÍ

PROBLÉM: Člověk nadýchá až 500g páry za noc. Při velmi nízkých teplotách se stává, že kondenzační bod (teplota, kdy se pára mění na vodu) vychází ve struktuře spacího pytle ne na povrch, ale většinou na vnitřní stranu vnějšího materiálu. Tím vzniká problém s tím, že jakmile se ochladí, voda zmrzne a uvnitř spacího pytle se tato „zmrzlá místa“ těžko suší. Spací pytel každou noc vlhne a těžkne a ztrácí tím na svých izolačních vlastnostech. Toto je problém, který vyvstává u většiny drahých spacích pytlů určených do extrémních podmínek a teplot.

 

ŘEŠENÍ

Druhá vnější vrstva vyrobená z voděodolného a nepromokavého materiálu Pertex® Quantum Endurance se dá vyjmout ven a obrátit naruby pomocí bočního otvoru na zip. Takto se lze snadno zbavit vody a „zmrzlých částí“, které uvnitř vznikly. Vnitřní vrstva modelu ECC Expedition je vyrobena z velice lehkého a prodyšného materiálu Pertex® Quantum, což zaručuje, že zbytková vlhkost péřové náplně schne rychle. Celý spací systém takto vydrží suchý mnohem delší dobu i při dlouhodobějším využívání.

Katalog ke stažení

PDF

Military sleeping systems & cold weather clothing


STÁHNOUT v pdf

Technologie