Zpět

Honza Trávníček
Expedice Annapurna 2012

Expedice Annapurna 2012
Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012 Expedice Annapurna 2012

Expedice Annapurna 2012

Lezci: Jan Trávníček, Radek Jaroš
Vtchol: Annapurna (8091 m)
Rok: 2012
Pamatujete, jak jsem se vrátil z Gasherbrumu (2009), jak jsem říkal, že ASI už nikam na "osmu" nepojedu?!
Pamatujete, jak jsem se vrátil z Manaslu (2011), jak jsem říkal, že URČITĚ na "osmu" už nepojedu?!
... 2012 Expedice Annapurna:)

Jak se to tedy upeklo? 
Prostě vyrazit s Radkem Jarošem je pro mě obrovská výzva. Veliké zkušenosti jsou schované za tímto "starším" pánem :-) Tak jen doufám, že pro něj nebudu přítěží, ale to by si mě s sebou asi nevybral z té obrovské nabídky cca 0 kandidátů. Tedy aspoň takových, které aspoň trochu zná. Takže na Annapurnu polezu s Radkem :-) 

Jak se to vůbec zrealizovalo?
Byl jsem předběžně domluven s výbornýma parťákama z Gasherbrumu Márou Holečkem a Zdeňkem Hrubým na letní pákistánský Nanga Parbat. Z této party však pro letošek bohužel odpadli další kluci Daw a Lišin a tudíž bych tam byl nejspíše jak kůl v plotě na "normálce". Kluci se chtějí totiž opět pokoušet o Rupálskou stěnu.
Jenže pak jsem se potkal s Radkem. Seznámili jsme se, když jsem řešil náš vrchol na Manaslu. Již dříve jsme se občas někde potkávali, ale teď poprvé jsme spolu řešili nějaký "osmy".
 
Asi jsem na něj udělal dojem :-) Byl jsem po docela výrazném večírku a sraz jsme měli již dopoledne. Takže to nechápu. Ale pochopil jsem po další, již zásadnější schůzce na festivalu v Praze, že na tento podnik není vůbec žádná sranda sehnat parťáka. Sice se po Radkově přednášce zvedl les rukou lidí, co by s ním rádi jeli. Jenže pouze já jsem prošel výběrovým řízením, které posléze probíhalo v zákulisí. Radek se ptal na několik zásadních informací: 
  • Umíš hrát šachy - že bys mě to naučil?
  • Piješ pivo?
  • Kolik jsi vylezl osmitisícovek?
  • Proč chceš jet se mnou?
  • Jaké jsou tvé míry?
  • Kolik kg uneseš?
  • Proč chceš riskovat svůj život zrovna na Annapurně?
 

Užší výběr - kdo z koho...
Do užšího výběru jsem prošel pouze já a jedna blondýna. Jenže u ní se brzy provalilo (po několika kontrolních otázkách), že neodpovídá pravdivě u svého seznamu vylezených osmitisícovek. Takže já, se svými skoro dvěmi jsem měl navrch.

 

Domluveno - jedeme na "vejlet" na Annapurnu

Tudíž jsme se nakonec domluvili a jedeme společně na "vejlet". Bohužel trochu nebezpečný, neboť Annapurna je dle statistik nejrizikovější osma.

Annapurna totiž společně s K2 patří k nejobtížnějším a nejobávanějším vrcholům ze všech 14 osmitisícovek. V roce 2011 se k pokusu o její zdolání odhodlala pouze čtveřice horolezců! Na Mt. Everest vystoupilo víc než 450 lidí! Samozřejmě s kyslíkovými přístroji a za pomoci výškových nosičů. Výstup plánujeme nejhodnotnějším a nejsportovnějším způsobem: Tzv. „ Alpským stylem“, bez používání kyslíku, výškových nosičů a bez postupného budování výškových táborů. Doufám, že to bude aspoň krajinářsky velkolepé.

Budeme cestovat skrz na skrz celým Nepálem, neboť se nejdříve chceme aklimatizovat na Lhotse (8566 m.s sm.), kterou Radek velice dobře zná, vylezl ji loni. Když to dobře půjde, plánujeme dvě přespání v cca 7500 m.s sm., abychom byli na Annapurně dobře aklimatizovaní a pokud možno rychlejší a minimalizovali aspoň některá rizika spojená s výstupem.


Celá posádka i s trekařema...
Minimálně na začátku akce bude určitě hodně veselo, neboť s náma jede trek kolem Everestu i 8 trekařů. Jsou to všechno naši kamarádi. Nejlepší z nich je samozřejmě má přítelkyně Mirča (už je vám jasné proč organizujeme i trekaře :-)) To bude hrozně fajn, neboť s sebou berou (Hanka a Čechyn) i kytaru. Dokonce s námi jede přímo majitel firmy Progress sportwear Zdeněk Zunt se svou přítelkyní Olčou. Má tedy možnost si přímo na místě ověřit, že ty jejich krásný hadříky nesmrdí ani po týdnu nošení:-) Pod peřím od Carinthie a technickými věcmi od Humi.Takže s Radkem chytneme ponorku nejdříve až po čtrnácti dnech :-)

Získal jsem podporu svých stálých partnerů a také navázal spolupráci s novými. Jejich seznam najdete v sekci partneři. Takže i díky jejich pomoci jsem si mohl dovolit koupit letenku ...
A dobrodružství začíná ...
Již jsem vyzkoušeli naše domečky od firmy Ortik - více fotek v GALERII.
 

A jak jsme se měli v Nepálu? - seřazeno chronologicky od spoda

23.května 2012
Do galerie přidávám několik fotek z výstupu na Annapurnu, pár fotek z první párty po návratu, kdy jsem byl podarován mnoha zajímavými dárky - např.:pugetem, CDčkem divadla SAD, blondýnami, mnoha frťany a sudem piva :-)
Pak připojuji (pro srovnání s Radkovo hrůzou) několik dokumentačních fotek mého lehce omrzlého palce u nohy, neboť jsem zjistil, že zveřejnění Radkovo omrzlin znamenalo výrazný pokles zájmu mých fanynek! o mé zdraví :-) 
Stále jim musím odpovídat na otázky týkající se Radkovo "černoty" z fotek. Takže veřejně prohlašuji:holčičky, mě to taky hnije :-))) ... a sem mladší :-)

(PS:Radek za mé omrzliny nemůže:-) - jak si ovšem ani nikdo nemyslí, doufám ...:-))

17.května 2012
Do GALERIE jsem přidal "vítací" fotky z Ruzyně od Michala "Jističe" Beneše
Do MÉDII jsem přidal rozhovory do MF Dnes a Tachovského deníku

15.května 2012
Odpovědi na často kladené otázky:-)

1. OMRZLINY?
- i za rok budu mít všech 10 prstů na nohou a všech 10 na rukou ... hojím se:-)
(pokud je tedy nestrčím do cirkulárky, ale vzhledem k tomu, že vím, jak jsem manuálně zručný, se těmto věcem vyhýbám velkým obloukem)

2. PROČ JSME SE PO KOPCI NEPOHYBOVALI S RADKEM SPOLEČNĚ?
- je to zdání - každý den jsme se sešli u dobrého instantního jídla a pití ve stanu :-)
- nebyl důvod, proč by na mě Radek měl čekat ... on šel většinou napřed na "špici pelotonu", kde připravovali cestu, prošlapávali atd. - je to prostě nabušenej rychlík - já však také nechodil sám, většinou jsem měl tempo shodné s někým "normálním"
- vždycky, než jsem se ráno stačil rozkoukat, rozcvičit, protáhnout záda, učesat, vyčistit zuby atd., byl Radek pryč a já už ho "honil" celý den 
- já se snažil nést vždy co nejvíce materiálu, Radek mi vždy hrozně pomohl postavením stanu, uvařením, ...

3. PROČ JSME DO BC Z 5.VT NESESTUPOVALI SPOLU?
- neboť a protože Radek spěchal dolů co nejvíce nalehko kvůli omrzlinám, já a Oskar ze Španělska jsme pobalili stan a další matroš a začali sestupovat asi až 2,5h po Radkovi a dost natěžko - když jsem došel do 2.VT začala být již tma a já se rozhodl přespat tam a jít až brzy ráno - jednak jsem toho po 2,5 výškových km měl dost a jednak se mi nechtělo jít úplně po tmě - nebylo to stoprocentní choďák - i se slaňovalo, ...takže jsme se potkali v BC

4. PŘÍŠTÍ EXPEDICE NA OSMU?
- Karibik :-) ...

5.KDY , KDE BUDEŠ NA PIVKU?
- kdo by chtěl vidět ten můj ksicht ošlehaný větrem, tak pivko v RnW (www.rocknwall.cz) s hudebním doprovodem kapely FEROMOON - v pátek 18.5. 

PS: dnes 15.5. vychází rozhovor v plzeňské části MF Dnes, taktéž v tachovském deníku

 14. května 2012
Tak se marodi vrátili do ČR. Hlásím, že jsem již relativně zaklimatizován na středoevropský čas a atmosféru. Hojím se velice rychle - prsty na rukou jsou již hodně v pohodě. Teď jen doléčit palec na noze. Ale je to úplně jiný (výrazně menší) rozsah než má Radek. Takže info pro všechny, co jste viděli Radkovo fotky na webu a píšete mi, jak jsem na tom?: ... o dost lépe. Doufám, že se za několik dní vejdu i do cyklotreter. Jak vypadají Radkovo prstíky :-( najdete u něj na stránkách. Já nemám odvahu to dát sem ke mně :-), neboť sem jistě chodí citlivé duše, které by se zhrozily :-) ...

9. května 2012 - [E-mail Tráva] 
Dnes jsme se od Migmy {boss nasi agentury Seven Summit} dozvedeli, ze BC Annapurny opousti i ostatni a lezecka sezona zde konci
bohuzel tam nekde zustava telo Tibora z Madarska 
nase radost byla dost utlumena jeho umrtim
meli jsme s Madary spolecny jidelni stan a byl to fajn kluk, se kterym jsem se dohadoval, kdo je v BC nejmladsi - byl to on :-{
... ach jo

9. května 2012 - [E-mail Tráva] 
Vcera 8.5.2012 jsem dost narychlo {brzy rano} sestoupil z 2VT do BC za Radkem. Potreboval jsem take stihnout vrtulnk do KTM, nebot jsem zjistil, ze mam omrzle prsty u rukou i ja :-]

Takze rychly presun. Na letisti v KTM nas ceka dokonce ambulance. Nabirame nasi oblibenou doktorku Kristinu a hura do hospitalu. Po nekolika hodinach nemocnici opoustime - ja s obvazanyma prstama u rukou {dnes zjistuji, ze ma omrzlinka na nohou je taky dost vypecena - nastesti me osetruje Kristina}, Radek na nohou. 

Jsme hrozne vyhladovely, tak zapadame do hospudky na jidlo a "schytavame" spoustu zvedave- obdivnych pohledu od vedlejsiho stolu. Sedi tam team bud nemeckych ci svedskych turistek. Po chvili se osmely {i presto, ze nam kouzlo okamziku kazi Kristina:-]] a ptaji se zda jsme vylezli na Everest? Pche Everest, na Annapurne jsme omrzli vy blondaty naivky:-]

Takze me doporuceni:lette do KTM, spalte si ksicht nekde na terasce a ofacujte si koncetiny ... a pak vyrazte do baru :-]
na baleni holcicek idealni ...

a urcite to vyjde bezepecneji nez se hrabat na annapurnu
JINAK DIKY ZA GRATULACE A DOMA NA PIVKU SNAD JIZ ZANEDLOUHO - HONZA TRAVA

8.května 2012 - [SMS Mirka]
Tak kluci jsou po osetreni. Jeden ovazany nohy, druhy ruce. Vycerpani se davaji dohromady v KTM, kam by mel prileter i zbytek jejich materialu z BC. Jsou v dobrych rukou doktorky Kristiny. Prilet do CR snad v patek.

7.května 2012 - [SMS Radek Jaros]
AHOJ PISU BO TRAVA SI TO VYCHUTNAVA JAK NEJDYL TO JDE :) JA V BC, ON SPI V C2 UZ MIMO LAVINY. MLUVIME SPOLU. RANO LETIM DO KTM DO NEMOCNICE. BUDE VSE OK.

6 května 2012 - [SMS - převzato z radekjaros.cz] 
ZITRA MIZIME Z C5 JA CHCI AZ DO BC MOZNA. TEDA URCITE TO BUDE TORTURA TA VZDALENOST NAVIC JSEM ZJISTIL ZE DODAM. KRISTINE NEJEN LATKU K UBYTKU MOZKOVE TKANE ALE I VLIV MRAZU A NEDOSTATECNEO PROKRVENI NA PERIFERNI OBLASTI KONCETIN ASI SE PROLITNU VRTULNIKEM :-( TROCHU JSEM PO POM TOUZIL ALE JINAK…

6. května 2012 - [SMS Tráva]
TY VOLE, KDO BY CEKAL, ZE SE NA ANANP VYHRABU. BYLO TO FYZICKY NEJNAROCNEJSICH 22H. SEM NASRACKY. ZITRA SNAD BC. DIKY ZA GRATUACE. VICE Z KTM

5. května 2012 - [SMS - převzato z radekjaros.cz] 
V NOCI NENAPADLO 15 ALE 5 PREZILI JSME! PO DVOU NOCICH MAM POCIT RELATIVNIHO BEZPECI V C5. POKUD NENAVALI MOC POKUSIME SE V NOCI O VRCHOL. JSME ASI DVA A DVA SERPOVE. PRAVE JSEM DELAL TEST VE VYSCE V RAMCI VYZKUMU NEDOSTATKU KYSLIKU NA MOZEK NEUDELAL JSEM PRIKLAD Z MATIKY :-) V 9H JDEME ASI NA VRCHOL.

4. května 2012 - [SMS - převzato z radekjaros.cz]  
POCASI NAS DONUTILO POSTAVIT STAN KAM BYCH ANI NEPRITELE NEPOSLAL. ZASE SNEZI TOTAL NA P... VCEREJSI BOURKA DONESLA SPOUSTUSNEHU RANO UVIDIME JESTLI NAHORU NEBO DOLU OBOJE NEPEKNY I KDYZ BEZ SNEZENI VRCHOL REALNEJ. JEDNA PREDPOVED V PONDELI SUCHO DRUHA 60CM. ZATIM NEBYL DEN ABY NESNEZILO. MADARI VLEZLI DO TRHLINY! LAVINY MALE I VELKE PRESNE PADAJI SNAD TAM NEZUSTANOU.

3. května 2012 - [SMS - převzato z radekjaros.cz]
DOPO KRASNE START V 6H. JA VE 12 C3. TRAVA V 18 TEN ME DAL! JSME OK. RANO KRASNE, POTOM LAVINA ODPOLEDNE BOURKA, VANICE A JSME 3 VE STANU PRO DVA TO BUDE NOC!!!

2. května 2012 - [SMS - převzato z radekjaros.cz]  
VSE JINAK!!! VRATILI JSME SE Z 5700M ZMENA POCASI STRASNEJ VITR A V NOCI VELIKA LAVINA A DRUHA KDYZ JSME DOCHAZELI POD STENU 16 LIDI TO ZABALILO ZUSTALO NAS 9 POKUD BUDE ZITRA POCASI VE 4H VYRAZIME POKUSIT ZAFIXOVAT DO C3. POTUD JE DOST SNEHU NAHORE BUDE PODLE ME VYMETENO ALE BUDE TO BOJ A DRINA TAHNEME DOST FIXU A TABOR.

1. května 2012 - [SMS - převzato z radekjaros.cz] 
CII NESTESTI NECHODI PO HORACH ALE PO LIDECH! V CI SE DON DOZVEDEL O TRAGEDII DOMA ZITRA ODLETA KTM A DOMU. NEJVETSI TAHOUN DO TED LEADR ZAS NAM TO SPOLECNE NEVYJDE. ZITRA NAS CEKA KULOAR. ODPOLEDNE KLESL JET STREM MA VYCHRICI OD 6000 JE ALE MRAK. JDE VIC JAK 25 LIDI ALE MIN POLOVINA BYLA JEN V C2. TRAVA BEZI NI SRNA POSTAVILI JSME ORTIKA KRASNEJ STAN NEMAME TYCKY TAK OBCURAVAME KAZDEJ KOLIK. MAME JIRKUV MED Z VYSOCINY CAJ A SLIVKU A PRAZSKOU SUNKU SCHAZI SLUNCE. ZDARECVSEM

30. dubna 2012 - [SMS Tráva]
Tak jdeme zitra nahoru. Pocasi snad bude uspokojive. Pokus by meli davat vsichni.

29. dubna 2012 - [SMS Tráva]
Ted se budem x dni flakat. A cekat na pocasi. Peklo. Valeni. Cteni. Snezeni. Vyhlidky spatny.

28. dubna 2012 - [E-mail Tráva]
Ach jo. Tak nám po měsíci začala „expedice“. Trčíme v BC pod Annapurnou, čteme, pijeme kafe, kouřím a nějak se snažíme zabít volný čas. Čekáme na počasí. Ach jo. To je přesně to, co nesnáším na těch expedicích. Ale ten předchozí měsíc byl fajn. Jak napsal Radek, taková „Honzíkova cesta po Nepálu“

Byl to krásný Everest trek s Mirčou a ostatními pod Lhotce – do BC Everestu. Pak během 8 dnů přespání ve 2 BC v 6 400 a dotek do 7 tis. 3 dny do Lulkly a odpočinek a dovolená v Khatmandu a Pokhaře. Prostě pohoda. Jenže teď sedíme v BC v 4 200 m. Nahoře na vrcholcích je uragán a jako každý den se kolem poledního začíná zatahovat a sněží. Shit weather. Nahoře je spousta sněhu a stále přibývá, plus silný vítr. Jsme relativně aklimatizovaní, takže již jen musíme čekat na aspoň 5 dní lepšího počasí. A pokusíme se o vrchol. Jenže to tu prý nebylo za celý měsíc, co jsou tu ostatní. Takže čekání, čekání, čekání, …

Předevčírem jsme si udělali vynášku do 2 VT. To byla legrace. Pěkná startovní sestava, co vyrážela nahoru. Je tady totiž i Don Bowie, který čas od času horolezčí se švýcarským rychlolezcem Uelim Steckem, který loni na jaře „přeběhl“ dvě osmy a Everest málem. Ten se v BC již nudil a tak si vyrazil na „piknik“ do 5 400 m. Jak můžete tušit, jeho a Radka jsme s Oskarem (další člen co šel nahoru, tuším z Peru) viděli jen na začátku. Závodníci J. Naštěstí Oskar měl moje „normální“ tempo. Kluky jsme pozorovali hodně vpředu. Byli jsme dost natěžko. Při finálním pokusu nám to snad ušetří nějaký síly, když už aspoň do 2. VT nic moc neponeseme. Hodně přes 20 kilo měla ta moje hyena. Nakonec mi šel Radek i kus naproti, aby mi s tou „Doldy mrchou“ pomohl. Prý se taky musel vykoupit, neboť zapomněl vzít nahoru svůj příděl bombičekJ A když už jsme u těch bombiček, tak hádejte co se mnou dělá výška? … no popisuje to Radek – ale prostě poučení – ke každému plynovému vařiči nedílně patří i plynová bombička J Já debil :-) 

Druhý výškový tábor na A. je na docela bezpečném místě. Ale nízko, děsně nizoučko. Cca 5 400 m, což je výška BC pod Everestem. Takže jsme přespali jednu noc, udělali tam depo, dopoledne něco nafotili a zase za cca 3 h seběhli dolů. Nahoře je spousta sněhu a cesta do 3. VT je v tuto chvíli naprosto panenská a my doufáme, že až se, třeba někdy, počasí umoudří, tak se BC domluví a vyrazí se nahoru společně. Neboť, nezlepší-li se sněhový podmínky, tak si myslím, že není v lidských silách jednotlivců (a to tam počítám i Radka a Dona J) to samostatně prošlápnout z BC až na vrchol. Zatím mám však spíše pocit, že všichni budou čekat na to, až se pohneme my. Ho ho ho, ta taktika J

Už jen pohled na výstupovou cestu z dvojky k vrcholu je takový trošku „hrozivý“. Žádná procházka to nebude. Naštěstí to není přesně francouzská cesta mezi sérakama apod. Ta je hrůzostrašná. To nevím, zda bych měl na to „hlavu“ do toho vlézt. Ta „letošní“ varianta je snad bezpečnější.

Takže co dál …?
Co s časem …?
Dneska napíšu tuten článek …
Zítra si vyperu …
Pozítří se umeju …
Popozítří si vyčistím zuby …
Ale co pak??? L
… nepokrytě musím přiznat, že se mi v tom čekání kurňa stejská hlavně po Mirče, ale i po Plzni, po teple, …
(ajaj, to bych asi jako „expedičník“ psát neměl, co?:-))
Ještě, že je tady ten Radek, co pohladí, milým slovem utěší, slivovice dá napít atak. …J

27. dubna 2012 - [SMS Tráva]  
Byli jsme vcera zazasobit 2VT. Hrozne novyho snehu. Uz jsme zpet v BC. Snezi.

25. dubna 2012 - [E-mail Tráva] 
Takové povídání o pokusu o přespání v C3 na Lhotce a následném sestupu

24. dubna 2012  - [SMS Tráva]
Tak jsme v BC. Pekny misto. Bylo i hezky. Ted se to kazi. Vypada to na dobrou skupinu tady. O utok se pokusime az bude pocasi  dlouhodobeji ok. Vsichni cekaji.

23. dubna 2012 - [E-mail Tráva]
Od cca 8 h sedím na terásce hotelu, hulím, popíjím pepsinu, čumím na jezero, poslouchám řvaní racků či jak se ta fauna jmenuje. tomu se říká dovolená :) Trošku mě však děsí ty velký zasněžený kopce za mejma zádama, kam se zítra přesouváme.je to nějaký vysoký. Asi si raději půjdu dát kafe někam na pobřeží, odtamtud to není vidět :)
PS:Taťka Radek a mamka Kristína mě vzali dopo na lodičku a ke Peace Stupě :)

22. dubna 2012 - [E-mail Tráva]
Uz z toho magorim ...zase jsme dneska prebalovali ...redukovali jsme veci na annapurnu ...taky jsme se presunuli na "cerstvy vzduch" do rekreacni Pokhary - zitra zde relax -lodicky, pivko, grilovane ryby ,... a pozitri rano letime do BC Annapurny vrtulnikem nebylo to opet jednoduche - prvni pokus dopadl tak, ze jsme sedli do letadla, to se postavilo na start a zase vyplo motory - POKHARA is CLOSED (spatny pocasi) takze vysel az dalsi pokus po hodine nase agentura nas ubytovala ve stejnem l;uxusnim hotylku jako nase lonske trekare- Hotel Stupa (Mircu, Cvrkojc, Kaju,...) ...moc pekna zalezitost - jdu si tam ted zapnout TV a hulitfajfku z postele - co Kajo, taky si to loni praktikoval?:-) tepic honzatrava

22. dubna 2012 - [SMS Tráva]
Tak jsme nasedli do letedla sme pokhara a udelali kolecko na letisti a zas nas z nej vyhodili :) Spatene pocasi. Tak zas trcime na letisti. Uvidime

22. dubna 2012 - [SMS Tráva]
Odpoledne se presouvame letecky do Pokhary, abychom netrceli v KTM. Zitra tam a pak vrtulnikem do BC. Td zas prebalujem.

21. dubna 2012 - [E-mail Tráva] 
Dnes jsme se presunuli do KTM - vcera jsme v Lukle prolitli skoro vsechny bary, ale zadny {zadna:-}}nas nezaujal rano to na letisti v Lukle vypadalo dost tragicky - mnoho lidi, my tam od 7h do cca 10h cekame na letadlo dobre to vsak dopadlo a dokonce pul hodiny pred nasim odletem dorazil nas matros, ktery se vsak stejne do naseho letadla nevejde takze ted beham po KTM v plazovych botickach z hotelu dokonce se tady jeste dnes potkavame s trekarema {s jejich zbytkem tedy - mirca, zdenek a olca jsou jiz v CR} - takze dnes vecirek u Toma a Jeryho :-} jeste zitra budeme v KTM odpocivat a pak se asi presuneme do Pokhary a pak vrtulnikem do BC Annapurny a cekat na pocasi -vyborna zprava - vcera se podarilo vylezt bratrovi Mingmy {agentura Seven Summit} s 3 klienty a 4 dalsima serpikama zatim bye honza trava

20. dubna 2012 - [SMS Tráva]
Tak ani rano jsme se V Namche Bazar nesetkali s nasema nosicema :( takze nemam(e) sandaly., kratasy, pivo, ciste spodni pradlo. Mam vsak 3 termosky, 2 flisky ... bych je zabil.

19. dubna 2012 - [E-mail Tráva] 
Rychle shrnuti presunu z BC do (zatim Namche Bazaru)

19. dubna 2012 - [SMS Tráva]
Vcera sme dosli do Dughly. Ted pauzujem v Tengboche. Je krasne. Dnes chceme dojit do Namche Bazar.  V Kathmandu bysme meli byt snad v sobotu. Jak se budeme presouvat na Annapurnu zatim nevime.

18. dubna 2012 - [SMS Tráva] 
Z 2VT jsme slezli do BC. Baleni a ted jsme na morene za BC. Dnes chceme dojit do Periche. Bude to asi do tmy, je to docela flak.

17. dubna 2012 - [SMS Tráva] 
Tak zada dnes OK. Uz sem mohl i dychat: takze tempo se standardizovalo. Museli jsme bohuzel otacet v 7 000. Bylo to o kejhak, vitr, sutry, modry led. Zitra do BC a dal.

16. dubna 2012- [SMS Tráva] 
Zada me chytli zas cestou hore. Nemohl jsem se moc nadechnout. Sel sem to o hodinu dyl nez predtim. Vzal sem si prasek, tak to snad zitra bude OK. Jsme ted v 6400 v 2VT. Zitra jdeme pres 7000.

15. dubna 2012 - [E-mail Tráva] 

Shrnutí do BC pod Everestem …aneb co nevíte z smsek

14. dubna 2012 - [SMS Tráva] 

Vesele novinky z BC, kde dnes odpocivame. V krasnem dopolednim pocasi jsem dnes fotil rekl. fotky pro: vyjmenuji je vsechny, protoze vsichni jsou vinici: Pregress pericko, Corinthia, humi, Bryle 3F, Lowa botky. Vse nafoceno. Ale me pri foceni chytly kurevsky zada. Docela trpim. Sem starej. A to jsme si mohli s Radkem udelat pekne odpoledne, kdy bychom mohli prijimat damske navstevy, nebot ja jsem cistounky od vcera a "tatka" sel do sprchy ted. Ho Ho Ho. Du hajat po obidku. 

13. dubna 2012 - [SMS Tráva] 

Jsem jak "rybicka ve vlastni stave". Sestoupili jsme 2.vt do bc.desnej ledovec v polednim zaru.fuj, du se umejt. poprve od ktm. :) dole ted zustanem 1-2 dny, uvidime.

12. dubna 2012 - [E-MAIL Zbynek (Radkovo admin)] 

Nesnáším když se na mém mobilu objeví číslo satelitního telefonu Radka v době kdy se nejedná o pokus o vrchol a stalo se tak i dnes. Omluvte tedy volný přepis poznámek, který doplní následně radio o telefonát s Radkem. Kluci jsou teď v CII, vstávali ve 3 hodiny ráno, uvařili a ve čtyři vyrazili z CI do CII, kam dorazili v 11 hodin. Oba dva jsou v pořádku jak Radek tak Tráva, ale jestli podle toho jak Radek sípal a kašlal je člověk v pořádku to nevím :-) Na kopci (Lhotse) nikdo není. Jsou sami v CII, první horolezci přijdou asi tak za týden. Ráno se objeví a projdou výškový nosiči jiných expedic, kteří staví nad CII velký tábor. Shodí materiál a mažou zase dolů.Počasí bylo včera a ráno pěkné, ale teď začíná drobně sněžit. Důvod proč čtete přepis s poznámek je, že na satelitním telefonu přestal fungovat display. Tedy nic vážného, ale i tak komplikace, protože bude horší spojení Omezené na pár čísel v předvolbách. Taky nepište SMSky kluci si je teď nepřečtou. Všem děkují a pozdravují domů, cca za dva dny napíšou více z BC pod Lhotse. Zbyněk

12. dubna 2012 - [SMS Tráva] 
Tak jsem ho zas neutahal :) Lezime oba docela grogy ve stanu v 2BC. Uplne sami. Dali jsme dnes asi 1100 M. Zebriky v Khumbu zazitek. Ne pro lidi se zavratema.

11. dubna 2012 - [SMS Tráva]
Tak jdem dneska v noci nahoru.rovnou do dvojky.kilak nahoru.ten pan se me snazi utahat, ci co:) huleni mam sbaleno. uz se "tesim" na povestny zebriky v ledop. KH.

11. dubna 2012 -  [SMS Tráva] 
Sedime v 1.tab na Pumori zabaleni do veci a cekame az se zaklimatizujeme:) na skoro 6 tis. krasne snezi. radek pise web o hovne a ja skuhram, ze nemam huleni.

10. dubna 2012 - [SMS Tráva a Mirča]  
Shrnuti predchozich dni. Predevcirem sme byli v lobuche. ja, mirca a tatka. (furt ho nemuzeme setrast)ostatni pauzirovali.vcera ukazali Mirce komfort zakladniho tabora v v 5300. asi nejlux co sem zazil. dnes byl pro me smutnej den, nebot sem M. doprovodil zpet do gorak sh.(zde jiz i ostatni) a vratil se do bc. Vymenil sem krasnou mladounkou blondatou holcicku za oskliveho stareho plesateho pana :) no nejsem magor? Jak poudal radek: konci romantika, zacina expedice :) ...

10. dubna 2012 - [SMS Tráva a Mirča] 
Od vcera se jiz prejidame v BC i s Mircou.Komfort.Dnes s ni jdu zpet dolu do gorak shepu.prespime tam zitra kala p.,

9. dubna 2012 - [SMS - převzato z radekjaros.cz]
NA VELIKONOCE TO ASI NIKOHO NEZAJIMA ALE JSME V BC ZITRA PAUZA POKOUKAME A UVIDIME JAK DAL ZATIM TADY JSOU JEN SERPOVE A CHYSTAJI BC V LEDOPADU BYLI DNES POPRVE

7. dubna 2012 - [SMS - převzato z radekjaros.cz]
LOUCHE UZ VE TRECH OSTATNI DAVAJ PAUZU. CESTOU JSME DALI VYHLIDKU NA MAKALU POTOM TRAVERZ DO THOKLA. POTKALI JSME 2 SPANELI Z EXPEDICE CO JSEM ZACHRANOVAL NA DHAULAGHIRI

7. dubna 2012 - [SMS - převzato z radekjaros.cz]  
VCERA NAPADL SNIH NASTOUPALI JSME JEN 350M. DNES DINGBOCHE STEJNA LODZ JAK LONI:-) NEKDE OKOLO JE OSTRAVSKA EXPEDICE PO VEDENIM POLDY SULOVSKEHO LEGENDY 90TYCH LET.  U TOMA&JERRYHO JSME MUSELI NASE KRASNE TREKARKY CHRANIT VLASTNIMI TELY:-))) BANIK PICO. VSECKY DECKA CO JDOU SE MNOU JSOU V PORADKU. ZITRA LOBUCHE. TATKA

6. dubna 2012 - [SMS Tráva a Mirča]
Dnes aklimat.den v tengboche 3800m. v noci napadlo 10cm.vsichni jiz srovnani s vyskou.fajfka vykourena.nadherny vyhledy.ama dablam, everest, lhotse. Dnes opet kytarovy vecirek. bude se nam po trekarich styskat.zitra pujdeme do dingboche, pak lobuche.ps:radek zatim vypada, ze je na tom fyzicky ok:)stiha nam. 

5. dubna 2012 - [SMS - převzato z radekjaros.cz] 
JSME TROCHU PRITLACILI NA PILU V THAYNGBOCHE JSEM LONI BYL ZA 4 DNY. DAME TU PAUZU S VYSTUPEM DO 5000. VCERA BOURKA DNES OK. ZAPOMENUTY VECI Z KTM MAME CHYBI JINY

4. dubba 2012 - [SMS - převzato z radekjaros.cz] 
KONECNE V HORACH! DQOGA ZVANA VYSKA ZACINA PUSOBIT. RANO V KTM A ODPOLEDME V LUKLE JSME PO 4 PREBALILI ALE JEDNO ZAVAZADLO S JIDLEM ZUSTALO NA LETISTI. KURNA

4. dubba 2012 - [SMS - převzato z radekjaros.cz] 
DVA DNY JSE TRAVILI NA LETISTI NELETALO SE PRO VITR DNES JSME VZALI VRTULNIK VYRAZIME POD LHOTSE JA BERU PRASKY NA ZADA LE BATOH ME URCITE NAPRAVI. JINAK JSME OK

3. dubna 2012 
Bohužel jsem ani na další pokus neodletěli, takže zítra už na jistotu vrtulnikem... 

2. dubna 2012 
z Prahy do KTM na webu Radka Jaroše

26.března 2012  
Předodletová TISKOVKA proběhla v Restauraci Skořepka v 11:11 hod.Odlet na expedici: 30. březen 2012 -  Členové expedice: Radek Jaroš, Jan Trávníček Cíl expedice: zdolání vrcholu Annapurna 8091 m a pro Radka přiblížení se Koruně Himálaje (zlezení třinácté z čtrnácti osmitisícových vrcholů)Doba trvání expedice: duben - květen 2012
 

 

Katalog ke stažení

PDF

Military sleeping systems & cold weather clothing


STÁHNOUT v pdf

Technologie