Zpět

Honza Trávníček
Expedice CHO OYU (8201 m)

Expedice CHO OYU (8201 m)
Expedice CHO OYU (8201 m) Expedice CHO OYU (8201 m)

Expedice CHO OYU (8201 m)

 • Odlet: 6.9.2016 do cca 22.10.2016
 • Destinace: Nepál – Kathmandu - přesun do Lhasy – Tibet (Čína) –základní tábor pod Cho Oyu a ...
 • Kopec v hledáčku: Cho Oyu – tyrkysová bohyně – 8 201 m
 • Cíl: pokusit se rozhlédnout z vrcholu Cho Oyu, ale hlavně se všichni ve zdraví vrátit
Jedná se o poněkud netradiční pojetí expedice, jejímž cílem je pokusit se vystoupat na vrchol legendární osmitisícovky Cho Oyu 8201 metrů společně s výborným, ale nevidomým lezcem Honzou Říhou. Jako zkušení horolezci s několika vylezenými osmitisícovými vrcholy jsme připraveni odložit osobní ambice, ukázat, co dokážou lidé jako team a především se pokusit Honzovi pomoci splnit sen. Ne však za cenu sebemenšího risku. Lidé, jako je Honza, mohou ostatní posouvat dál a stát se obrovskou inspirací nejen pro nevidomé. Chceme ukázat, že expedice se mohou dělat i s jinými úmysly, než ke svému jménu prostě přidat zdolaný vrchol. 

Naším cílem je především společná cesta.

ČLENOVÉ EXPEDICE CHO OYU
 • Jan Trávníček, horolezec, vedoucí expedice - honzatrava.cz
 • Honza Říha, nevidomý horolezec - youtube
 • Petr Mašek, horolezec - petrmasek.cz
 • David „Daw“ Knill, horolezec a horský vůdce s certifikací UIAGM
 • Martin Havlena, horolezec
 • Lucie Výborná, reportérka Českého rozhlasu
 • Mirka Jirková, horolezkyně
 • Aleš Bílek, horolezec
 • Libor Uher, horolezec liboruher.cz
 • Marek Novotný, horolezec
 • David Pokorný, horolezec
 • Moucha, maskot a ochránce výpravy

ZJEDNODUŠENO: :-) - slovy toho, který celý ten výlet má organizačně na starost – Trávy:

Proč tak velká akce, když jsem zvyklý poslední roky jezdit na expedice v malém počtu? Podle seznamu jmen vidíte různorodost naší skupinky. Od zkušených osmitisícových matadorů až po začátečníky na „osmách“. Jedno nás však všechny spojuje. Chceme si užít výlet, výstup a klidný návrat se všemi zdravými částmi našich těl.

Každý má svůj cíl někde jinde. Nemohu samozřejmě mluvit za všechny. Však víte, že se říká, že v sedmitisících je již každý sám za sebe. Mohu však mluvit za sebe, a doufám, že i za další členy nejužšího týmu kolem Honzy Říhy (jeho nejbližší doprovod horského vůdce Davida Knilla, mou partnerku Miri Jirkovou , reportérku  Lucku Výbornou, Aleše Bílka a další).  Mimochodem Honza je skvělý parťák, jenž stojí za to, že jsem naprosto v klidu ochoten vyměnit fotku z vrcholu za pokus o výstup s ním.  

Budeme pomalejší, opatrnější, bdělejší než jindy. Je mi zcela jasné, že procento úspěšnosti při společném výstupu na vrchol dosti klesá. Třeba se tam ani nevyhrabeme. Ale to přeci nevadí. Vždyť ten život není jen o odškrtávání si „dobitých“ vrcholů.

Věřte, že můj zásadní úkol na další 2 měsíce je přivézt domů všechny usměvavé, spokojené členy akce. Jestli to bude s vrcholem či bez něj, jestli budeme psát na facebook, jestli vysílat denně do éteru, to vůbec není tak důležité, jako to výše řečené.

Na pohlednici vidíte množství našich partnerů. Každý pomohl jak mohl. Všem do jednoho chceme poděkovat. Bez nich bychom 6.9.2016 do letadla nenasedali.

Opět spojujeme svoje aktivity i ve vysokých  horách s mojí životní přítelkyní Miri Jirkovou, jež patří k historicky první skupině, která se v Čechách začala zabývat sportem s dnes stále více rostoucí popularitou - slackline a především highline. Dlouhou dobu se zabývá aspektem výživy při velké tréninkové zátěži na bázi rostlinné stravy. Má velké zkušenosti s lezením a pohybem v horách, ale hlavně dokáže žít se mnou :-). Což jasně dokazuje její obrovskou houževnatost a tak i nemalou šanci podívat se na vrchol. Tak další pokus, když to loni nevyšlo?

Pokračuje letošní spolupráce s našimi kamarády z Písku, kteří nás již několik let oblékají pokračuje. Moc díky naši Progressáci. Do slušivých hadříků nejen oblékli i Miri, dokonce ji pustili i do výrobny, kde jsme pomáhali s návrhem nové kolekce. A i díky tomu se stala firma Progress generálním partnerem expedice Cho Oyu.

Jsme moc rádi, že nás podporují i plzeňáci s různorodým materiálem (hořejší vrstvy Ternua a Hannah, brýle Julbo, batohy Osprey, ...).

Určitě uvidíte na mnoha fotkách i jejich stany Hannah

Zase ta setjná písnička :-) Jsem vděčný za kvalitní věci. A ty Carinthia má. Dokonce mám na míru, mimo jiné, parádní vrcholovou bundu od jednoho z mých zásadních partnerů  Carinthie - má v sobě poměr peří 95/5. Ten samý lehounký útočný spacák. Bomba a teplíčko. Také pro nás oba.

Věci od Yate se nám loni osvědčili a tak nadále spolupracujeme a děkujeme. Zase budeme spinkat na jejich karimatkách a používat spoustu dalších doplňků od vařičů po hřejivý pytlíky.

Taktéž lezecký a technický materiál v Nepálu bude od stejných značek jako v letech přechozích Singing Rock a Lowa. Energii budeme získávat ze solárů Goal zerou. Skvělý věci.

I nadále nás podporuje firma Pletiva Dobrý a Urbánek

Na pohlednici vidíte množství našich partnerů. Každý pomohl jak mohl. Všem do jednoho chceme poděkovat. Bez nich bychom 6.9.2016 do letadla nenasedali.

V Písku nám také vyrobily krásný expediční trička, které budete moc objednat přes jejich web či tady u nás v e-shopu. Z každého prodaného trička jde 100,- Kč na konto Světluška!

Katalog ke stažení

PDF

Military sleeping systems & cold weather clothing


STÁHNOUT v pdf

Technologie